محل تبلیغات شما

کفش امیرالمؤمنین علیه السلامعهده‏دار شدن حکومت فى حدذاته شأن و مقامى نیست؛ بلکه وسیله انجام وظیفه اجراى احکام و برقرارى نظام عادلانه اسلام است. حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام درباره نفس حکومت و فرماندهى به ابن عباس فرمود: این کفش چقدر مى‏ارزد؟ گفت: هیچ. فرمود: فرماندهى بر شما نزد من از این هم کم ارزش تر است؛ مگر این که به وسیله فرماندهى و حکومت بر شما بتوانم حق (یعنى قانون و نظام اسلام) را برقرار سازم و باطل (یعنى قانون و نظامات ناروا و ظالمانه) را از میان بردارم. [1] پس، نفس حاکم‏شدنْ و فرمانروایى وسیله‏اى بیش نیست و براى مردان خدا اگر این وسیله به کار خیر و تحقق هدف هاى عالى نیاید، هیچ ارزش ندارد. لذا در خطبه نهج البلاغه مى‏فرماید: اگر حجت بر من تمام نشده و مم به این کار نشده بودم، آن را (یعنى فرماندهى و حکومت را) رها مى‏کردم».[2] ------- پانویس: 1. نهج البلاغه، خطبه 33». 2. امام خمینی، ولایت فقیه، ص55.www.mfso.irمعاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریهwww.mfpo.irمرکز فرهنگی پژوهشی اوقاف

نفوذ اقتصادی در فضای مجازی

عناصر خود باخته در نفوذ دشمن

بزنگاه های نفوذ دشمن

فرماندهى ,حکومت ,کفش ,وسیله ,یعنى ,ارزش ,و حکومت ,یعنى قانون ,قانون و ,فرماندهى و ,بر شما

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Freddie's style economic طرح تدبیر و همه ی طرح و برنامه های ابتدایی بصورت رایگان تدریس خصوصی المپیاد ریاضی- معلم خصوصی المپیاد ریاضی- 09102878521 online Doris's memory goldcamomer مدرسه بازاریابی و فروش | آموزش بازاریابی William's info kingsensihelp