محل تبلیغات شما

دلیل یازدهم: وم یاری مظلوم. مردم گرسنه و محروم کوشش مى‏کنند که خود را از ظلم حکّام غارت گر نجات بدهند تا زندگى بهترى پیدا کنند و این کوشش ادامه دارد؛ لکن اقلیت هاى حاکم و دستگاه هاى حکومتى جائر مانع آن هاست. ما وظیفه داریم مردم مظلوم و محروم را نجات دهیم. ما وظیفه داریم پشتیبان مظلومین و دشمن ظالمین باشیم. همین وظیفه است که امیرالمؤمنین علیه السلام در وصیت معروف به دو فرزند بزرگوارش تذکر مى‏دهد و مى‏فرماید: وَ کُونا لِلظّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً[1]امیرالمؤمنین علیه السلام مى‏فرماید من حکومت را به این علت قبول کردم که خداوند تبارک و تعالى از علماى اسلام تعهد گرفته و آن ها را مم کرده که درمقابل پرخورى و غارت گرى ستمگران و گرسنگى و محرومیت ستمدیدگان ساکت ننشینند و بیکار نایستند . .[2]امروز چطور مى‏توانیم ساکت و بیکار بنشینیم و ببینیم عده‏اى خائن و حرام خوار و عامل بیگانه به کمک اجانب و به زور سرنیزه ثروت و دسترنج صدها میلیون مسلمان را تصاحب کرده‏اند و نمى‏گذارند از حداقل نعمت ها استفاده کنند؟ وظیفه علماى اسلام و همه مسلمانان است که به این وضع ظالمانه خاتمه بدهند و در این راه، که راه سعادت صدها میلیون انسان است، حکومت هاى ظالم را سرنگون کنند و حکومت اسلامى تشکیل دهند.[3] ------- پانویس:1. دشمن ستمگر و یاور و پشتیبان ستمدیده باشید. نهج البلاغه، نامه 47.2. نهج البلاغه، خطبه 3 (شقشقیه).3. امام خمینی، ولایت فقیه، ص38.www.mfso.irمعاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریهwww.mfpo.irمرکز فرهنگی پژوهشی اوقاف

نفوذ اقتصادی در فضای مجازی

عناصر خود باخته در نفوذ دشمن

بزنگاه های نفوذ دشمن

وظیفه ,حکومت ,مظلوم ,هاى ,نهج ,امیرالمؤمنین ,است که ,وظیفه داریم ,ما وظیفه ,نهج البلاغه، ,امیرالمؤمنین علیه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

معلم پشتیبان zobelmarkbe ollarabspa هومیوپاتی و طب سنتی و طب سوزنی و ماساژ درمانی وآرماتراپی وطب های مکمل serrocesum agamubar تامین سرمایه و وام فوری موبایل سیم تل خاطرات من getkosighle معرفی جاهای گردشگری ایران